Venček

Kurzy pre mládež sa prehupli do svojej druhej polovice, je načase Vás oboznámiť s najobľúbenejšou súčasťou Tanečných kurzov pre mládež – s Venčekom.

Venček ako veľkolepé ukončenie vašich tanečných kurzov sa skladá z niekoľkých častí/etáp – v nasledujúcich pár riadkoch si priblížime čo-to z jeho priebehu.
Začína sa slávnostným nástupom, po ktorom nasleduje prvé tanečné kolo s predvedením toho, čo ste sa naučili (v tejto časti tancujete ešte zatiaľ všetci spolu). V druhom kole tancujete s rodičmi tzv. rodičovský tanec (valčík, polka, prípadne tango). V ďalšom kole budete robiť ukážky v tanci, ktorý si sami vopred vyberiete (najneskôr na poslednej lekcii sa zapíšete u p. Mrvu – na stole nájdete na to vyhradené tlačivá).

Pred vyvrcholením večera je ešte finále vašej tanečnej súťaže, ktorej prvé kolo prebehne na poslednej lekcii (vtedy vyberieme približne 5-6 párov, ktoré budú najlepšie, a tie potom budú bojovať o čo najepšie umiestnenie počas Venčeka). Vrcholom spoločenského večera je však venčekový tanec (dámska volenka) a korálkový tanec (pánska volenka).
Takže si už teraz začnite pripravovať chlapci – korálky a dievčatá – venčeky. Začnite rozmýšľať, s kým budete tancovať ukážku (jeden chlapec môže ísť aj 2x – keďže dievčat je v niektorých kurzoch trochu viac než chlapcov), dohodnite si, ktorý tanec budete tancovať a poctivo trénujte 🙂

Výroba venčekov:
Ako základ môžete použiť krúžok na záclony, tesniave krúžky alebo si vystrihnite krúžok z tvrdého papiera. Tento potom omotajte stužkou, čipkou, látkou, ozdobte kvetinkou, korálkami, napíšte na konce stužky svoje meno a dátum venčeka. Nezabudnite zo zadnej strany prišiť zatvárací špendlík aby sa dal pripnúť na sako.
Výroba koráliek:
Korálky sa dajú jednoducho kúpiť, môžete požiadať mladšiu sestru, nech Vám korálky z hračkárstva navlečie na šnúrku (gumičku), prípadne môžete zapojiť fantáziu a vyrobiť niečo originálne, napríklad navliecť penne alebo iný druh cestoviny. Ale určite najprv vyskúšajte, či sa korálky dajú natiahnuť cez hlavu, aby ste dievčatá nepostrapatili.

Samozrejme, veľmi dôležité je aj oblečenie.
Chlapci oblek, košeľa a kravata, poltopánky. Dievčatá…. veď vy už viete ;). Ale pozor na úzke sukne, lebo sa vám bude zle tancovať. Odporúčam topánky na poslednej lekcii vyskúšať priamo ako sa hovorí „v akcii“.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.